ALU kola AEZ - nové modely

Společnost Alcar Bohemia představuje dva nové druhy litých kol značky AEZ. První z nich s označením AirBlade vycházejí z designu kol pro Rinspeed iChange a druhá pojmenovaná Yacht jsou inspirována plachetnicemi.

AEZ uvádí pro rok 2010 dva nové druhy litých kol. Před vznikem kola AirBlade připravoval AEZ disky pro koncept Rinspeed iChange, který se představil na autosalonu v Ženevě v roce 2009. Na základě těchto kol pro švýcarský koncept byla vyvinuta sériové verze, která dostala jméno AirBlade.

Tato kola mají pět leštěných paprsků rozmístěných ve tvaru hvězdice kolem středu kola a ty kontrastují s pěti úzkými tmavými paprsky. Vnitřní plochy kola, které jsou lakované v matně černé barvě, dodávají kolu ještě více hloubky a osobitost. Šrouby jsou u těchto disků ukryty pod středovými logy AEZ z karbonu, vytvářejícími hladký aerodynamický povrch. Kola AirBlade jsou k dispozici ve velikostech 7,5× 16, 8×17, 8×18 palců.
reklama

Kola AEZ Yacht jsou podle tiskových materiálů společnosti poctou závodní sérii plachetnic RC44. Pět paprsků, které výrazně vystupují ze středu kola, má připomínat spodní stranu lodní kotvy a odkazovat na závodní tým AEZ RC44, který se účastní závodní série pro 44 stop (13,41 m) dlouhé jachty.

Tato kola se vyznačují až k okraji vytaženými paprsky lakovanými v titanovém lesku, díky kterým kolo vypadá větší než je ve skutečnosti. Otvory pro šrouby jsou zasazeny do hluboko vybraných, směrem ke středu se zužujících linií s ostrými hranami.

AEZ uvádí, že kola Yacht jsou díky odolnému laku chráněna před solí a je možné je bezpečně používat i v zimě, což z nich dělá atraktivní volbu pro celoroční provoz. Nabízena jsou ve velikostech 6,5×15, 7×16, 7,5×17 palců.

time: 0.57804298400879