Použité pneu

Použité pneumatiky

Použité pneumatiky ,ojeté pneumatiky máme skladem stovky kusů v PRAZE. Všechny použité pneu před prodejem pečlivě kontrolujeme.Použité pneumatiky Praha.
Zatímco nákup ojetého vozu je naprosto běžnou záležitostí, nákup ojetých pneumatik by se běžným stávat neměl, ale pokud jste šetřivý nebo prostě Vám nic jiného nezbývá proč situaci nevyřešit cestou nákup z druhé ruky? U nás jsou veškeré ojeté pneumatiky před zadáním do prodeje pečlivě kontrolovány, aby byly bezpečné pro Vás i Vaše okolí. Je třeba dbát na skutečnost, že když si pořizujeme jakoukoliv věc, která byla již využívána nakupovat ji s opatrností. Zejména u zimních pneumatik je nákup ojetých levných pneu velkou sázkou hlavně z bezpečnostních důvodů.

Read More
Finanční úspora
Podle platných právních předpisů musí mít zimní pneumatiky minimální hloubku vzorku dezénu 4 mm. Jenomže nové pneumatiky mají hloubku vzorku většinou okolo 8 milimetrů.

Výjimku tvoří  gumy na kola větších rozměrů a tudíž dražší. V takových případech můžete jako majitel vozu na nákupu ušetřit i několik tisíc. Další výjimkou jsou celé komplety použitých pneumatik a disků.

Bezpečnostní riziko se zvyšuje
I v případě, že má použitá zimní pneumatika ještě dostatečně hluboký vzorek, nemusí být kvalitní. Zimní pneumatiky stárnou, i když se s nimi nejezdí. Směs, ze které jsou vyrobeny, s přibývajícím věkem tvrdne a guma tak ztrácí na kvalitě. Kupující by si tak měl kromě hloubky vzorku zjistit, zda již pneumatika není příliš stará. Pneu, které jsou starší 3 a více let pak už nemá podle něj smysl prakticky kupovat, protože běžná zimní pneumatika po čtyřech letech ztrácí obvykle své vlastnosti, kvůli kterým se používá. Přilnavost klesá, brzdná dráha se prodlužuje.

Za kvalitu se vyplatí připlatit
Mezi pneumatikami je kvalitativní rozdíl.  Tak jako se lidé zbavují věcí starých, ale i úplně nových na různých burzách či bleších trzích je možné, že naleznete poklad v prodejně s nabídkou ojetých pneumatik právě vy. Kvalitní značkové pneumatiky jsou sice podstatně dražší, ale ve většině případů opravdu vydrží déle, mají kvalitnější směs a vzorek ubývá pomaleji. Naopak laciné neznačkové pneu často již po dvou zimách výrazně ztrácejí na kvalitě a rychleji se ojedou. Pokud někdo v zimě jezdí opravdu často a hodně, investice do značkových pneumatik se mu opravdu vyplatí.

Jaké pneumatiky zvolit
Výběr pneumatik není jednoduchou záležitostí. Pamatujte, že pneumatiky jsou jediným spojením vozidla s vozovkou a tato styčná plocha má rozměr o velikosti lidské dlaně.

Než začnete vybírat pneumatiky, měli byste se zamyslet nad několika otázkami:

  • kdy budu jezdit
  • kde budu jezdit
  • kolik prostředků můžu investovat


Nejdůležitější při koupi nových pneumatik je dodržení rozměru, indexu rychlosti a indexu nosnosti předepsaných výrobcem vozidla. Tento rozměr popřípadě alternativní rozměry má každý motorista uvedeny ve velkém technickém průkazu a podle rozměru disků, na které budete pneumatiky obouvat. U individuálně dovezených automobilů je často v technickém průkazu uveden rozměr, který byl v době první technické kontroly na voze, což nebývá vždy v souladu s výrobcem vozidla. Pak je třeba brát na zřetel, že kategorie rychlosti pláště musí být nejméně o 10 km/h vyšší než je konstrukční rychlost vašeho automobilu.

Péče o pneumatiky
je stejně důležitá jako péče o Váš chrup každé ráno a večer.  Pneumatiky musí každý majitel/provozovatel vozidla udržovat vždy řádně nahuštěny na tlak předepsaný výrobcem vozidla. Huštění předepsané výrobcem pneumatik nesmí být překročeno. U dvojité montáže kol musí být ventily uspořádány pro huštění vnitřní pneumatiky a kola provedena tak, aby bylo možné tlak vzduchu v pneumatice měřit nebo upravovat ze strany vnějšího kola, bez demontáže kol nebo jiné obtížné manipulace. Náhradní pneumatiky musí být nahuštěny nejméně na tlak odpovídající nejvyššímu předepsanému huštění pneumatik na vozidle.time: 1.0198810100555